Sloboda a demokracia v Šali

Sloboda a demokracia v Šali

Galéria

Sloboda a demokracia nie sú samozrejmosťou, ale hodnotami, ktoré treba chrániť a rozvíjať.

V novembri si pripomíname 34 rokov od Nežnej revolúcie, ktorá zmenila naše dejiny a priniesla nám slobodu a demokraciu. Pozývame vás na sériu podujatí pod názvom "Sloboda a demokracia v Šali", ktoré sa budú konať v našom meste a ponúkajú program plný spomienok. Príďte sa spoločne s nami zamyslieť nad tým, čo pre nás znamená byť slobodnými a demokratickými občanmi.

15.11. o 8:00 a 10:30 hod. v kinosále DK Šaľa - film „Všetci ľudia budú bratia“ pre základné školy a verejnosť. Film je dokumentárny portrét o Alexandrovi Dubčekovi ako nositeľovi idei „socializmus s ľudskou tvárou“ a symbole boja proti totalite, o Nežnej revolúcii 1989 a o ponovembrových udalostiach v Československu.

16.11. o 8:00 a 11:00 hod. v kinosále DK Šaľa - film „Všetci ľudia budú bratia“ pre stredné školy a verejnosť.

17.11. o 18:00 hod. v parku pred pamätníkom Obetiam komunizmu – spomienkový happening „Sloboda a demokracia v Šali“ pre verejnosť. Podujatie je spomienková akcia, na ktorej si uctíme pamiatku obetí komunistického režimu a vyjadríme vďaku za slobodu a demokraciu, ktorú máme dnes.

17.11. o 19:00 hod. v kinosále DK Šaľa - film „Všetci ľudia budú bratia“ pre verejnosť.

1.11.- 30.11. vo foyeri divadelnej sály DK Šaľa – výstava fotografií Igora Boháča "Novembrová Praha 1989". Výstava je súborom autentických fotografií z pražských ulíc počas Nežnej revolúcie, ktoré zachytávajú atmosféru, emócie a dianie novembrových udalostí v roku 1989.

Tešíme sa na vašu účasť!

Sloboda a demokracia nie sú samozrejmosťou, ale hodnotami, ktoré treba chrániť a rozvíjať.

Nenašli sa žiadne naplánované predstavenia pre toto podujatie.